Festival B Zone Folk Târgu- Neamț  Ediţia I , 2 – 5 mai 2019
PROGRAM FESTIVAL

JOI, 2 mai 2019
CETATEA NEAMŢ
Orele 19.00- 21.00 – Seara de deschidere a Festivalului Internațional B Zone Folk Târgu-Neamț
– Artişti invitaţi:
DAN VANĂ
MIRCEA VANCA
WALTER GHICOLESCU
ADRIAN BEZNA
OVIDIU MIHĂILESCU
NICU ZOTA
CĂTĂLIN STEPA
KRYPTON UNPLUGGED
OCRU
STEFAN DENVAR PROJECT(Bulgaria)& SORIN MINGHIAT
VINERI, 3 mai 2019

CASA CULTURII „ION CREANGĂ” TÂRGU-NEAMȚ
Orele 13.00- 15.00 – Concurs tineri interpreţi înscrişi la festival
– Tineri artişti câştigători festivaluri folk

Orele 15.00- 17.00 – Întâlnirile B Zone Folk (artişti, concurenţi, presă, scriitori, invitați, etc.)
CENTRUL ORAȘULUI TÂRGU-NEAMȚ
Orele 17.00-18.00 – SALUT B ZONE FOLK
– 5 concurenți participanți la Festivalul Național de Muzică Folk
– OPEN stage pentru artiști locali și din țară
Orele 18.00-23.00
– Galele B Zone Folk Târgu-Neamț, România
– Artiști invitați:
MIRCEA VANCA
NICU ZOTA & ANDREI MAFTEI
DAN VANĂ
WALTER GHICOLESCU
CATALIN STEPA
OVIDIU MIHAILESCU
ADRIAN BEZNA & Trupa MEA
OCRU
KRYPTON UNPLUGGED
STEFAN DENVAR PROJECT & SORIN MINGHIAT
VALI BOGHEAN BAND(Moldova)

SÂMBĂTĂ, 4 mai 2019
CASA CULTURII „ION CREANGĂ” TÂRGU-NEAMȚ
Orele 13.00- 15.00 – Concurs tineri interpreţi înscrişi la festival
– Tineri artişti câştigători festivaluri folk

Orele 15.00- 17.00 – Întâlnirile B Zone Folk (artişti, concurenţi, presă, scriitori, invitați, etc.)
CENTRUL ORAȘULUI TÂRGU-NEAMȚ
Orele 17.00-18.00 – SALUT B ZONE FOLK
– 5 concurenți participanți la Festivalul Național de Muzica Folk
– OPEN stage pentru artisti locali și din țară
Orele 18.00-23.00 -Artisti invitați:
FLORIN CAMEN
MARIUS & TATIANA OJOG
LILI DRUMEVA ( Bulgaria)
DANIEL IANCU
MARIA GHEORGHIU
KRASIMIR PARVANOV(Bulgaria
COSMIN VAMAN & ALEXANDRA ANDREI
CEZAR POPESCU & CRISTI CORCIOVEANU
FĂRĂ ZAHĂR
MIRCEA RUSU ȘI INVITAȚII

DUMINICĂ, 5 mai 2019
CASA CULTURII „ION CREANGĂ” TÂRGU-NEAMȚ
Orele 13.00- 15.00 – Jurizarea concursului de creaţie on-line şi a concursului de interpretare
Orele 15.00- 16.00 – Întâlnirile B Zone Folk (artişti, concurenţi, presă, scriitori, invitați, etc.)
CENTRUL ORAȘULUI TÂRGU-NEAMȚ
Orele 16.00-17.00 – Salut B Zone Folk
– Gala Festivalului Național Concurs B Zone Folk pentru tineri și premierea
Orele 17.00-19.00 – Artisti invitați:
TRUPA CALENDAR
TITUȘ CONSTANTIN
ȘTEFANIA IACOB & SORIN POCLITARU
ADRIAN SĂRMĂȘAN
DINU OLĂRAȘU

Orele 19.00-23.00 – SEARĂ CENACLUL FLACĂRA
ANDREI PĂUNESCU
MIRCEA BANICIU
MIRCEA VINTILĂ
CRISTIAN MINCULESCU
VICTOR SOCACIU
MAGDA PUSKAŞ
CRISTIAN BUICĂ
EMERIC IMRE
VALI MOLDOVAN
CLAUDIU PURCĂRIN
RAREŞ SUCIU
MARIA MARIA
MĂDĂLINA AMON ŞI GENERAŢIA FOLK